Prihlásenie

Nedávne komentáre

Kraľovany - Šútovo:

Je to bývalý lom na vzdialenejšom brehu prvého jazera. Obec Šútovo leží na úpätí Národného parku Malá Fatra, 20 km severovýchodne od Martina (mapa).
 • prístup: zo zastávky vlaku v Šútove (medzi zastávkami Krpeľany a Kraľovany) sa treba vybrať doprava (smer Kraľovany) a pred železničným tunelom doľava. Foto prevzaté zo stránok: Naturizmus.sk Foto1 Foto2 Foto3 Foto4 Foto5 Foto6 Foto7 Foto8 Foto9 Foto10 Mapa
 • GPS: 49°09'17.24N, 19°05'51.30E


  Zväčšiť mapu

  Kraľovany - Rieka 30.4.2018

  Dnes sme boli so psami na výlete pri Šútovskom vodopáde a cestou sme sa zastavili aj pri lome. Vzhľadom na to, že bol pracovný deň, čas okolo obeda a zamračené, nikto sa nekúpal a na nudapláži boli len traja ľudia so psom - úplne oblečení (okrem psa ;-)). Na vode bol peľ. Nechcelo sa nám samotným vyzliekať, tak sme to pre dnešok vzdali. Ale verím, že zajtra tam bude viac ľudí. Lenže my zajtra máme iné povinnosti :-(

  Nudapláž vyzerá veľmi zachovalo.

  Zaujímavý článok

  o tomto kúte a diaľnici:

  https://dennikn.sk/790797/dialnicny-pokus-pri-turanoch-stal-40-milionov-priroda-to-so-stratami-prezila/

   

  Je rozhodnuté!

  Je rozhodnuté! Dialnica cez jazero nepôjde. Vitazom sa stal variant V2 s tunelom Korbelka (5851 m dlhý) a Havran (2898 m dlhý). Viac sa dozviete v diskusii na stránke http://www.dialnice.info/viewtopic.php?f=42&t=276&start=2825. Stavať sa začne až o niekolko rokov.

  Zatopená pláž

  Miroslav Heister my poslal fotografie ako to teraz vyzerá v "Šútove". Jednu z ních s jeho súhlasom vkladam na našu stránku. http://www.asn.sk/drupal/?q=node/6244.

  Jano

  Anketa o nudapláži v Šútove

  http://nasturiec.sme.sk/c/20230489/anketa-o-nudaplazi-v-sutove.html

  Policajná akcia v lome:

  http://www.cas.sk/clanok/422626/citatel-prichytil-policajtov-na-znamom-kupalisku-ukazali-sme-im-fotky-museli-s-desivou-pravdou-von/

  dnešné poobedie v šútove bolo zaujímavé...

  pomaly sa to tam rozrastá a nudisti už obsadzujú mieste rovno za plotom, dnes tam prišla skupina rastafariánov a nemali problém s nahotou.... na nuda cca do 5 ľudí, bohužiaľ partie stanovníkov opätovne škodili - najprv si postavili stany vedľa rastafariánov a potom šli za nudapláž zbierať drevo.... aj keď nadávky do týchto komentárov nepatria, hodinu sme tam všetci počúvali len kokotovanie, jebanie a pičovanie v pomere 1 k 1 voči slušným slovám, ak do toho rátam aj použitie krstných mien, inak by ten pomer bol cca 3 nadávky na 1 slušné slovo... skrátka slovenská mlaď.... ale inak pohoda, voda super...

  Zveziem

  Piatok 24.6.2014 okolo11:00 idem autom Zilina-Sutovo. Koho zveziem?

  nudapláž :) nováčik

  Ahojte, rád by som vyskúšal nudapláž v Šútove, ale samému mi je tam blbé ísť, neprida sa niekto? ďakujem

  re: funguje

  Pláž funguje. Ja zatiaľ chodím len soboty a nedele. Do galérie som pridal aktuálnu fotografiu pláže.

  funguje

  ahojte, a ako nudaplaz, funguje? a v akom je stave?...diky

  včera poobede

  som letel okolo, stavil som sa na 10 minút - 2 nudisti.

  Diaľnica cez Šútovo asi nepôjde

  Diaľnica cez Šútovo asi nepôjde viac prečítate na stránke: pravda.sk alebo na stránke: dialnice.info.

  Kraľovany Rieka 1950 - 2010

  Do galérie som pridal 2 letecké snímky toho istého miesta - Kraľovany-Rieka 1950 a Kraľovany-Rieka 2010.  Snímky sú prevzaté zo stránky: http://mapy.tuzvo.sk/HOFM/

  Janko, hrable donesiem (v

  Janko,

  hrable donesiem (v nedeľu). Ak by Ťa ešte niečo napadlo - ozvi sa mi.

  re: Smutná včerajšia návšteva...

  Minulý víkend (6., 7. júna) bolo na nudapláži cca 30 vyzlečených ľudí. Ja som tam už bol (tento rok) 10-ty krát. Zvyknem si zo sebou pribaliť malú lopatku, aby som čo-to poopravoval. Cez týždeň zatiaľ nemôžem chodiť.

  Smutná včerajšia návšteva...

  Cca o 17.00 som odstavil auto na skutočne trocha psychyckého oddychu v šútove - cestu som mal na 3 veci - pri žiline cestári, pri martine sa zrúbal motorkár... no ten pohľad bol veľmi smutný - nudista skutočne len 1, ešte aj na tom malom kúsku, čo ostal z nuda boli 2 textiláci...na celom jazere bolo dohromady max 30 ľudí a keď si odmyslým 3 partie ožranov, tak 10.... navyše ešte aj strechu bufeta rozoberali nejaký chlapi....

  re: Aktualne info

  Monika, pozri si aktuálne fotky v galérii. Ak by si prišla autom, tak by sa hodilo priniesť hrable, resp. nejaké iné náradie.

  Aktualne info

  Caute akurat som sa prihlásila...hlasia v nedelu 30 stupnov a vzdy sme chodili na sutovo na nuda a bolo super aj partia fajn....ako je to teraz? da sa vobec tam kupat ci slnit a relaxovat?

   

  re: brigáda

  Ja si myslím, že robiť veľkú brigádu je zbytočné. Stačí počkať na silnú búrku. Tá to poupratuje za nás. Potom to už bude stačiť len pohrabať.

  brigáda

  V tom prípade navrhujem brigádu, budúcnosť neriešme, ale nech je pláž tento rok funkčná  ;)

  bohužiaľ áno, ak tam má byť pilier mosta, nemáme

  inú šancu, len hľadať novú lokalitu, i keď je výber mizerný.... do LM je to dosť ďaleko zo žiliny, jedine ma napadá predmier, ale to by trebalo ísť za starostom na kus reči - aby sa aspoň jedno jazero dalo urobiť na fkk.

  Takze to vyzera tak , ze

  Takze to vyzera tak , ze casom sa bude musiet tak ci tak plaz presunut, pripadne najst nova lokalita

  re: ťažba

  Ten násyp nemá nič spoločné s ťažbou v lome. Urobila ho NDS (Národná diaľničná spoločnosť). Potrebovala ho aby mohli vyvŕtať 1 prieskumný vrt. V budúcnosti (ak sa diaľnica naozaj bude tade stavať) by tam mal byť pilier vysokého diaľničného mosta.

  ťažba

  Podľa Tvojich fotiek,Jano, to vyzerá, že ten násyp je pripava na ťažbu dolu -teda od miesta nudapláže a horné vyťaženie to potvrdzuje...je to len moja úvaha, ale inak by násyp nemal zmysel....

  re: tak to je na figu komplet...

  Ten nový plot sa dá obísť na severnej strane (nad vodou). PS: V noci bola búrka. Pravdepodobne nám to už trochu upratala.

  tak to je na figu komplet...

  a ako sa tam ide?

  re: Šútovo má veľké zmeny

  Ja som už bol tento rok v Rieke (Šútovo) 6x. Pustil som sa aj do opravy pláže (malou lopatkou). Vykopal som (pri vode) miesto pre asi 6 ľudí. Aktuálne fotky sú v galérii. To okolo jazera nie je násyp, ale znížená hladina vody o cca 1,5 metra - novo urobený nižší odtok.

  Šútovo má veľké zmeny

  včera som šiel okolo, tak som sa stavil kuknúť to tam - natur pláž ako sme poznali neexistuje, je zasypaná vysokým kopcom kamenia,  namiesto toho urobili po cca celom obvode prístupnej časti jazera malý násyp, na ktorom sa môžu slniť ľudia, ale pre komunitu je to na 3 veci, lebo my sme predsa skôr spoločenskí ako samotárski - ľutujem, že som neurobil aj foto...

  re: K stavbe diaľnice:

  Na stránke dialnice.info je veľká diskusia o tomto úseku (Turany-Hubová). Diskusia má už 96 strán. Prvá strana - zatiaľ posledná strana. Z diskusie vyplýva, že sa tento rok ešte určite nezačne stavať.

  K stavbe diaľnice:

  Podľa dialnice.info:

  zhotoviteľ sa zaväzuje doručiť spravu EIA po zapracovaní pripomienok zo záverečného prerokovania do 12 marca 2015
  zhotoviteľ sa zaväzuje zabezpečiť posudok EIA najneskôr do 12.5.2015
  zhotoviteľ sa zaväzuje zabezpečiť záverečné stanovisko EIA najneskôr do 30.5.2015
  zhotoviteľ t.j. Dopravoprojekt-Alfa 04-Geoconsult-Amberg Engineering

  re: dobré by bol aktualne foto

  galérii nudapláže Kraľovany-Rieka (Šútovo) je 12 fotiek, ktoré som fotil pred necelým mesiacom - 01. 03. 2015.

  dobré by bol aktualne foto,

  dobré by bol aktualne foto, Janko,ak ked je ešte skoro na opaľovnie  :)

  dobré by bol aktualne foto,

  dobré by bol aktualne foto, Janko,ak ked je ešte skoro na opaľovnie  :)

  Čo bude ďalej so Šútovom?

  Čo bude ďalej so Šútovom (Kraľovany-Rieka)?  Prečítajte si článok v Živote Turca.

  Kraľovany - Rieka: Bagruje sa

  Dnes sa v blízkosti nudapláže intenzívne bagrovalo, aj na prístupovom chodníku. S tou časťou pláže to takto nevyzerá veľmi optimisticky. 

  Aktuálny článok?

  Uvedený článok asi nie je v r. 2014 aktuálny - je z 09.07.2013, 08:00!

  Jazerá pri Šútove budú vraj do júla zatvorené

  Jazerá v lome Rieka budú do júla zatvorené, hýbe sa tam svah ...

  Čítajte viac v oravských novinách:

  sutovo

  Niake nove info o sutove ? da sa tam ist ? nie je to uzavrete ? dakujem

  Ahojte, boli ste niekto na

  Ahojte, boli ste niekto na šútove teraz, chceli by sme si ist s manž zaplavať na bud tyž, je tam zakaz? aka je voda? a da sa tam v poho dostat autom? dakujem ;)

  Šútovo na facebooku

  Kraľovany-Rieka (Šútovo) má svoju stránku na facebooku. Odkaz: https://www.facebook.com/pages/FKK-Kra%C4%BEovany-Rieka-%C5%A0%C3%BAtovo/118500808351204.

  Vďaka za informácie

  o tejto obľúbenej lokalite. Takže zákaz vstupu tam ešte nie je?

  Čo sa možných zosuvov týka, niektorí odborníci vraj tvrdia, že aj nad veľkým jazerom sú nejaké trhliny, po ktorých sa môžu zosunúť veľké masy horniny. Tak neviem. Možno sa to naozaj môže stať, možno o rok, možno o desť, možno o sto rokov. Ten terajší malý zosuv s týmto nebezpečenstvom asi nemá nič spoločné, len rozvíril debatu.

  Aktuálne informácie zo Šútova (Kraľovany-Rieka)

  Do galérie som pridal aktuálne zábery jazera a jeho najbližšieho okolia. Na záberoch najdete aj strašný zosuv, ktorý ohrozuje jazero, cestu, železnicu, ..., výstavbu dialnice (podla tvrdenia televízie Markíza). Za nafotenie a zaslanie fotografii ďakujem Ľubovi. Uverejňujem ich s jeho súhlasom. Ďalšie informácie som pridál do popisu pod fotografiami. 

  O zosuve píšu aj Oravské noviny

  "Starosta má zamedziť prístup osôb do ohrozenej oblasti ...":

  http://orava.sme.sk/c/6777069/svah-sa-dal-do-pohybu.html

  Vyzerá to tak, že opäť vytiahnu zákazové tabule. 

   

   

  Bulvárni novinári tvrdia niečo iné:

  http://turiec.sme.sk/c/6775774/zem-sa-pohla-hrozi-pri-sutove-prirodna-katastrofa.html

  Nad tým sa už nedá ani krútiť hlavou. Aké a čie sú to záujmy takto to dramatizovať? Že by snaha vytrieskať peniaze na sanáciu neexistujúceho problému? Alebo snaha zrušiť nudapláž? Alebo je to naozaj tak vážne? Ale prečo potom pred touto udalosťou tak bohorovne pripravovali stavbu diaľnice práve tu? A teraz ju idú pretrasovať? To nemali urobený geologický prieskum a nevedeli, že situácia je taká vážna?

  Príliš veľa otázok.

  re: otazka

  Tento rok som tam ešte nebol, ale myslím si, že na veľkom jazere sa nič nezmenilo. Nejaké kamene spadli len v lome nad malým jazerom.

  otazka

  Chcem  sa spytat, ako to vyzerá  v Sutove? Da sa dostat na plaz?  Blizi sa vikend v stredu 1.maja mame sviatok a teploty su podla predpovede priaznive. Slnenie nam uz velmi chyba.

  Uvidíme

  Hádam sa aj tu nebude jesť kaša taká horúca, ako sa uvarila.

  O koľko vlastne chcú znížiť hladinu jazera?

  V správach na televízii Markíza sa spomínajú 3-4 metre. Myslím si že voda tesne pri brehu nie je nikde dosť hlboká. Po vypustení časti vody vznikne okolo jazera súvislá pláž široká minimálne niekoľko metrov – je možné že jazero sa zmenší na 1/2  (plošne). Jazero je hlboké (10 a viac metrov) len možno na 1/3 plochy. Na pohľade z vrcholu kopca trochu vidno (podľa farby vody) kde je aké hlboké.

  Formulár k odoslaniu

  Spolujazda na FKK akciu

  Najbližšie akcie

  • No upcoming events available

  spriatelené stránky

  International Naturist Federation
  NATURISTA.CZ Přirozená radost ze života
   DOBRÁ LÚKA - Prvý FKK kemping na Slovensku
  Naturistický Rozcestník
  Klub naturistů KŘETINKA
  Federation of Naturists in Hungary
  CK Intermedial
  CK Natur Travel